Banyo Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta

Banyo dekorasyonu veya tadilatı, üzerinde özenle durulması ve detaylı çalışmasının yapılması gereken bir süreçtir. Bu kapsamda göz önünde bulundurmanız gereken konulara dikkat ettiğiniz taktirde banyonuzun tasarımı daha kusursuz ve işlevsel olur. Banyo dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler 5 ana başlık halinde sıralanabilir ;

  • İşlevsel Bir Yapı : Öncelikle banyo dekorasyonunda işlevsel bir yapı oluşturulması gelir. Banyonun ve tercih edilen aksesuarların eylem sırası ve kullanım sıklığı gözetilerek kayıp alanlara sebep olmadan düzenlenmesi gerekir. Ayrıca banyoda lüzumsuz ve kayıp alanlara yer verilmemelidir.
  • Hijyen Koşulları: Dekorasyon sırasına göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konu ise hijyen koşullarına uygunluktur. Banyonuzda pratik bir tasarım meydana getirerek alanın kolay temizlenmesine olanak sağlanmalıdır. Temiz ve pis su tesisatında bakım ve onarım kolaylığı sağlayacak düzenlemelerin yapılmasına dikkat edilmelidir. Özellikte rutubetin ve rahatsızlık veren kokuların dışarı atılması için uygun havalandırma şartlarının sağlanması önemlidir.
  • Ekonomik Olması: Yapılan tadilat veya dekorasyon sürecinin ekonomik yönden uygunluk olması da kullanıcının bütçesini zorlamaması açısından dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır.
Banyo Dolabı Ankara
  • Lavabo ve Klozet Seçimi: Lavabo ve klozet seçimine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Küçük bir banyonuz var ise tezgâhlı lavaboları tercih etmemelisiniz. Bu lavabo tarzı, alanınızı daraltıp, hareket alanınızı kısıtlar. Bu sebeple lavabo ve dolabınızı seçerken banyonuz genişliğini göz önünde bulundurmalısınız. Aynı zamanda küçük banyolarda küvet yerine kare duş kabini ideal bir seçim olacaktır.
  • Renk Seçimi: Banyo dekorasyonunda ferah ve şık bir görüntü için; seçebileceğiniz renk seçeneklerinde genellikle beyaz ve beyazın tonları olmalıdır. Tercih edilebilecek diğer renklerden birisi de daha çağdaş bir görünüm elde etmek için siyah ve beyazın karışımıdır. Toprak tonları ve bordo tonlarındaki canlı ve koyu renkler ise modasını asla kaybetmeyen renklerdir.
Çift Lavabolu Banyo Dolabı Modeli

Ankara’da zevkinize göre bir banyoya sahip olmak için bizi arayabilirsiniz. Farklı tarzlarda banyo dolaplarını incelemek ve bilgi almak için de yeni banyo dolabı modellerimize göz atabilirsiniz.